KVS Moravia - VSP 9114 SOFIE (bordó so zlatými úchytmi)

Cena s DPH / platí do: 23.3.2017
 618,52 EUR
(18 634 Sk)


 

Popis:

Kachle na pevné palivá KVS MORAVIA typ 9114 Sofia sú určené na vykurovanie, varenie a ohrievanie pokrmov. Rozmerné topenisko na palivové drevo umožňuje použitie polien o dĺžke do 350 mm a priemerom do 230 mm.

Kachle Sofie v dizajne rustikálneho štýlu si získali už rad zákazníkov, ktorí oceňujú predovšetkým ich vzhľad, presklené dvierka ohniska a možnosť ohrevu či varenie pokrmov vďaka platni, ktorou sú tieto kachle opatrené.

Kachle sa hodia ako do starších tak aj do moderných interiérov. Ideálne je umiestniť tieto kachle do voľného priestoru, pretože sú svojou konštrukciou predurčené hlavne na vykurovanie. Sálavé teplo do priestoru je vyžarované všetkými smermi najviac však spredu a platňou.

Charakteristické vlastnosti:

- veľký výkon
- moderný dizajn v rustikálnom štýle
- rozmerné ohnisko pre palivové drevo dĺžky do 350mm
- presklené dvierka ohniska pre vizuálnu kontrolu spotreby paliva
- napojenie na komín z platne otvorom s priemerom 120 mm
- pohodlná regulácia toku spalín a výkonu

Kachle KVS MORAVIA typ 9114 Sofia sú určené predovšetkým pre použitie odporúčaného paliva, ako sú drevo a drevené brikety.

Tento typ prepája výhody krbových kachlí a sporáku, pretože okrem varenia a vykurovania okúzľuje tým, že je možné vidieť aj horiaci oheň cez presklené dvierka ohniska. Materiály použité pri výrobe tohto typu sú podobné v porovnaní s ostatnými typmi spotrebičov KVS MORAVIA.

Ohnisko je tvorené tradične šamotovými doskami o sile 40 mm a robustným liatinovým dňom obloženým žárobetonom a liatinovým roštom. Vzhľadom na to, že má tento typ rozmerné vstupné dvierka do ohniska (šírka 300 mm x výška 245 mm), môžu sa do neho vkladať polená až o priemere 230 mm a dĺžkou 350 mm. Z tohto pohľadu bude tento typ vhodnejší, ak preferujete vykurovanie pred pečením a varením.

Intenzita horenia sa reguluje prívodom primárneho a sekundárneho vzduchu. Primárny vzduch sa ovláda na dvierkach popolníka pomocou vzduchovej ružice. Ďalší predhriaty vzduch je prisávaný do ohniska pomocou otvorov v zadnom šamotu a ovláda sa tiahlom, ktorého zakončenie je na prednej stene kachlí pod dvierkami ohniska. Ďalej sa na spaľovanie podieľa vzduch, ktorý je prisávaný drážkami dvierok ohniska. Tento nedá regulovať. Vplyvom prívodu týchto ďalších vzduchov dochádza v ohnisku k tzv. dvojitému spaľovaniu, kedy sú plyny vytvorené počas horenia ešte raz spálené. Vďaka tomuto procesu dochádza k efektívnejšiemu využitiu priloženého paliva v maximálnej možnej miere.
↑ hore
 

Navyše k produktu:

↑ hore
 

Technické parametre:

Plocha varnej platne0,2 m2
Hľbka575 mm
Rozmer ohniskaš x v x h: 380 x 250 x 385 mm
Otvor pre prikladanieš x v: 300 x 245 mm
Výkon9 kW
Výška850 mm
Šírka515 mm
Hmotnosť130 kg
Vonkajší priemer dymovodu120 mm
Minimálny ťah komína12 Pa
Účinnosť73,5 %
Spotreba paliva3 kg/h
↑ hore
 

Obrázky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
↑ hore
 

Ďalšie informácie:

K stiahnutiu

Návod na obsluhu

↑ hore
 

Napísať dotaz:

Vaša e-mailová adresa:
Vaša otázka:
↑ hore