Krbová stavebnica Haas+Sohn - ArlbergProtipožiarna ochranaVetracia mriežka pri využití horného vývodu

Krbová stavebnica Haas+Sohn - Arlberg
1 828,75 EUR
(55 093 Sk)
Protipožiarna ochrana: Bez protipožiarne sady
 0,00 EUR
( 0 Sk)
Vetracia mriežka pri využití horného vývodu: Bez mriežky pre hornú vyvedenie dymovodu
 0,00 EUR
( 0 Sk)

Pôvodná cena:
1 925,00 EUR
Cena s DPH / platí do: 24.2.2017
1 828,75 EUR
(55 093 Sk)


 

Popis:

Krbové stavebnice sú určené pre všetkých, ktorí si radi doprajú pohodu pri rodinnom krbe. Obloženie krbovej stavebnice je z odľahčeného betónu a tvorí ju jednotlivé diely. Tie sa na seba jednoducho skladajú a pripevňujú pomocou akrylového lepidla, ktoré je súčasťou dodávky. Obloženie je dodávaná v surovom stave a pred jej postavením je nutné natretie penetráciou, nechať dostatočne dlhý čas vyschnúť a potom natrieť a upraviť povrch, aby krbová stavebnica vhodne doplnila interiér.

Výstavbu krbové stavebnice zvládne každý domáci kutil a na rozdiel od klasického krbu ušetríte veľa peňazí nielen pri nadobudnutí, ale v porovnaní s klasickým krbom najmä pri jej výstavbe. Veľkou výhodou krbových stavebníc je schopnosť akumulovať teplo a odovzdávať ho ešte dlho potom, čo oheň vyhasne. "Srdce" krbových stavebníc je tvorené jednoplášťovú krbovou vložkou, ktorej komora je osadená silnou šamotovou výmurovkou, ktorá zaručuje vyššiu akumuláciu tepla a stabilnejšie prevádzkové teploty.

Zákazníci sa často domnievajú, že na vytvorenie väčšieho vykurovacieho efektu je vhodnejšia dvojplášťová vložka. Opak je však pravdou. Na rozdiel od vložky dvojplášťovej, ktorá sa prehrieva a potrebuje ventilátor, poskytuje jeden plášť aj ďalšie výhody. Teplo, ktoré vložka vydáva, ohrieva aj vzduch v medzipriestore medzi vložkou a obstavbou. Tá zároveň aj teplo akumuluje. Výhodou je, že priestor medzi obmurovkou a krbovou vložkou je dostatočne veľký a teda sa naraz ohrieva veľké množstvo vzduchu. Vďaka dostatočne veľkým mriežkam nedochádza k prehrievaniu - na rozdiel od dvojplášťových, kde je nutný ventilátor pre zrýchlenie prúdenia vzduchu.
↑ hore
 

Navyše k produktu:

↑ hore
 

Technické parametre:

Hľbka582 mm
priemer dymovodu180 mm
Výkon8 kW
Výška1610 mm
Šírka1434 mm
Hmotnosť464 kg
Minimálny ťah komína12 Pa
Palivodrevo, drevené brikety
Účinnosť82%
Externý prívod vzduchuáno
Spotreba paliva0,7 - 2,5 kg/h
Regulačný rozsah2,9 - 9,2 kW
↑ hore
 

Obrázky:

Obrázek
↑ hore
 

Napísať dotaz:

Vaša e-mailová adresa:
Vaša otázka:
↑ hore